Ochrana nerezových skokanských můstků a chrličů vody u bazénu v hotelu Step

Ochrana nerezových skokanských můstků a chrličů vody

Problém:

Klientův bazén je osazen nerezovými skokanskými můstky a chrliči vody. Ocel je však nepřetržitě vystavena agresivnímu vlivu chlóru a čistících prostředků(kyselin), což vede ke korozi a absolutní degradaci materiálu.

návrh řešení:

Klientovi jsme navrhli povrch oceli ošetřit lakem NTV 300M, který se vyznačuje vysokou odolností proti agresivním chemikáliím (odolá i kyselině sýrové). Nanáší se v tak tenké vrstvě (3-5 um), že téměř nemění vizuální vlastnosti materiálu (v podstatě je nepozorovatelný).

jak probíhala aplikace – výsledek:

Realizace trvala cca 2 hodiny. V prvním kroku se provedlo očištění od vodního kamene naším vysoce efektivním odstraňovačem kamene a odmaštění materiálu. Posléze jsme začali nanášet lak. I když lze pro nanášení použít vzduchovou pistoli, s ohledem na tvar a členitost povrchu jsme v tomto případě zvolili štětec. Zpravidla u tohoto laku platí, že čím tenčí vrstva, tím lepší výsledek. Po pěti hodinách od aplikace se lak stává odolný proti ulpívání prachu a po 12 hodinách je dokonale zaschnutý.

Po aplikaci laku přestaly problémy s korozí. Jednou za čas je potřeba materiál očistit od vodního kamene, ale díky efektu snadného čistění, kterým lak disponuje, je čistění jednodušší, rychlejší i levnější.